Speed Dating Hakkında

15'er kadın ve erkek katılımı ile gerçekleşir ve tüm karşı cins adayları tanımak için 4'er dakikanız olur. 60 dakika içinde 15 yeni katılımcıyı tanımış ve onlara dair temel bilgileri edinmiş olursunuz. Her 4 dakikada bir karşınızdaki aday bir yana kayar ve siz de her aday ile yeniden tanışma ve kaynaşma şansı yakalarsınız. Önünüzde ekip tarafından dağıtılan formlara karşınızdakini kişinin yaka numarasını yazdıktan sonra, onun hakkındaki fikrinizi anlatan kutucuğu işaretlersiniz. Yani siz birini beğendiyseniz, o da sizi beğendiyse ekip tarafından bilgileriniz birbiriniz ile paylaşılır.

Tüm bu süreçler büyük bir gizlilikle yürütülür ve eğer iki kişi de aynanda birbirini beğendiğini anlatan kutucuğu işaretlemedi ise kimse sizin kim olduğunuzu, adınızı, yaşınızı, numaranızı öğrenemez. Kişilerden biri diğerini işaretlediğinde bu bir "eşleşme" değildir,iki kişi de işaretlerse bu ancak o zaman bir eşleşme olur ve sadece o zaman bilgilerini karşı taraf ile paylaşılır. Acele edin! Her etkinlik için yaklaşık 100-150 başvuru gelmekte ve sadece 30 kişi alınmaktadır. Siz de hemen yerinizi ayırtın ve aşkı tesadüflerde aramayın.

Speed Dating ücret ve katılımcı sayısı bilgileri

Giriş ücreti ise 130 tl. Speed dating etkinliğine katılanlar daha sonra bar oyunları konseptiyle düzenlediğimiz bi'oyun network etkinliğimize de ücretsiz davet ediliyorlar. Hafta içi iş çıkışı saat 20:00 sularında yapılıyor.

Katılımcı profilleri:
First sight olarak şu ana kadar düzenlediğimiz speed dating etkinliklerine katılanların genelde istanbula yeni taşınan yabancılar, expatler, avukat, doktor, banka, finans, tasarım sektöründe çalışan kişilerden oluştuğunu söyleyebiliriz. Genelde zaman kısıtlaması olup, yeni insanlarla tanışmak için güvenilir bir ortam seçen insanlar katılmakta.
Katılımcı profilleri incelemek için Time Out'un yayınladığı yazıyı okuyabilirsiniz.

Neden speed dating?
Yoğun tempoda çalışan biriyseniz, yeni kişiler ile tanışmak için zamanınız yoksa, sosyal medya ve dating applerine yeni insanlarla tanışmak için yeteri kadar güvenilir bulmuyorsanız, rutinden uzak bol kahkahalı bir gece geçirmek istiyorsanız, speed dating tam size göre.
Speed Dating’e katılan yağmur çobanın deneyimlerini denemen lazimdan okuyabilirsiniz.