Hakkımızda

Speed Dating'i başlatma nedenlerimden biri zamansızlıktan şikayet eden biri olarak yeni insanlarla tanışma olasılığının gerek şehir gerekse iş hayatının bize sunduğu handikaplardan dolayı gün geçtikçe azalmasıydı. Yeni insanlarla facebook, tinder ve happen üzerinden sosyalleşiyorduk, cümleler kısalıyor ve buluştuğumuzda hüsrana uğrama potansiyelimiz oldukça artıyordu. Speed Dating ile ilk tanışmam Amerika Birleşik Devletleri’ne sanat okumak için gittiğimde oldu. İnanılmaz insanlarla tanışmama vesile olan etkinlikte, 1 saat icinde tanıştığım kişilerin büyük bir kısmı ile hala görüşüyorum.

First Sight olarak, etkinliklerimizi 2016 Şubat’dan bu yana haftada en az 1, en fazla 2 defa gerçekleştiriyoruz. Her hafta, gelen 100-150 başvuru arasından sadece 20-30 kişi katılımcı olarak etkinliğe katılım sağlayabiliyor. Tüm başvurular dikkatlice incelenmekte, iletmiş oldukları sosyal medya hesapları ayrıntılı bir şekilde analiz edilmektedir, maalesef tüm başvuruları olumlu yanıtlayamamaktayız ve başvurulardan çok azı katılım hakkı kazanmaktadır. Bizim işimizde en önemli unsur portföy gizliliği ve el ile özenle seçim yapmak. Etkinlik esnasında ise uyumlu bir ortam yaratmak. Sayısı 50’yi geçen etkinliğimize gelmemizin başarısı ve sürekliliği işimize ve katılımcılara özen göstermek ve doğru profillere hizmet vermek.

Yasemen Aydın

Bunları biliyor musunuz?

  • First Sight en fazla etkinlik düzenleyen speed dating organizasyon olduğunu
  • 2016 Şubat ayından beri başvuran 7000+ kişiden sadece 1645 kişinin kabul edildiğini
  • Etkinlik katılımcı profillerinin asla paylaşılmadığı
  • Etkinlik mekanlarının organizasyon esnasında dışarıdan müşteri kabul etmediğini
  • Etkinlik mekanının sadece katılımcılara iletildiğini
  •  Her etkinlikten en az 2 çift başarımızın olduğunu
  • Şu ana kadar 180+ çiftimiz olduğunu,  9 çiftimizin 2017 yaz ayında evlilik kararı aldığını
  • Speed dating'i network ağını genişletmek için kullanan üyelerimizin 3 şirket kurduğunu

First Sight olarak düzenlediğimiz speed dating etkinliklerin başarı oranı nedir?
12. etkinligimize kadar referans sistemiyle çalıştığımız için büyük bir başarı oranımız bulunuyor. Hala çekirdek kitlemiz o kadar yüksek ki, katılımcılar arkadaşlarından duydukları bu eğlenceli etkinliğe gelmek için katılım formuna referans olarak arkadaşlarını yazabiliyorlar. Doğru profillere ulaşmamız ve başvuran kişileri titizlikle elememiz bize her etkinlikten en az 2 çift gibi yüksek bir oran getiriyor. İlk gerçekleştirdiğimiz etkinlik Şubat 2016’da idi, ve geçen hafta o etkinliğimizden ilişki yaşamaya başlayan bir çiftin evlenme kararı haberi geldi. 3. Etkinliğimizden bir çift de evlenme kararı almış, bunları duymak bizi çok mutlu ediyor, bütün yorgunluğumuz uçup gidiyor.

Başka speed dating etkinliklerini düzenleyen şirketler için düşüncelerimiz:
Speed Dating etkinliklerine başlamamızın hemen akabinde çoğalan bir çok etkinlik gördük. Açıklama sayfamızdan oldukça fazla esinlenilmiş açıklamalar yazmış olan ve akışımızı da belli ki çok beğendikleri için aynısını uygulamaya çalışmış olan etkinlikler.
Speed Dating titizlikle çalışılması gereken bir çok süreç barındırır. Katılımcıların özenle seçilmesi, katılan gruba göre kişilerin titizlikle incelenmesi gerekir. Biz First Sight olarak 2-3 kadın organizatörden oluşan bir firmayız, ve kadınların seçim aşamasında daha titiz olduklarını görüyoruz. Özellikle kendimizin görüşmeyeceği kişileri etkinliğe asla dahil etmiyoruz.